İptal İade Değişim


Satın aldığım ürünü iade etmek istediğimde ne yapmam gerekir?

Mağazalarımızdan veya internet sitemizden satın aldığınız ve kullanılmamış ürünler için iade süresi 14 gündür. Kullanım hatası bulunan ürünler, teşhir ürünleri ve/veya defolu olarak satışı yapılan ürünler için iade işlemi yapılamamaktadır.  İade etmeyi düşündüğünüz ürünlerin kullanılmamış, paketinin hasar görmemiş ve ürünün tekrar satışa sunulabilecek durumda olması gereklidir. Deneme amacıyla ambalajından çıkarılmış ürünlerde, ambalajın bozulmamış ve ürünle birlikte tüm aksesuarlarının, orijinal paketleriyle birlikte bir arada olması gereklidir.  İade işlemi, satın alma kanalı ve yöntemine bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. İnternet sitemiz (www.mutlubebe.com) üzerinden satın aldığınız ürünlerin iadesi için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

www.mutlubebe.com’a giriş yaptıktan sonra Sağ üst köşede bulunan “hesabım” bölümünden “İade Taleplerim” butonuna tıklayınız.

• İade etmek istediğiniz siparişin Sipariş numarasını seçerek içerisine giriniz.

• İade talebi başlığı altında bulunan iade etme sebebinizi seçerek “iade ve Geri Gönderim Şartlarını okudum, kabul ediyorum” işaretleyerek iade talebi butonuna basınız.

• İade süreci, ürünlerin MutluBebe tarafından teslim alınmasının ardından başlatılacaktır. - İnternetten alınan ve mağazaya iade edilen ürünlerde para iadesi yapılamamaktadır. Bunun yerine, ürün bedelinde Puan krediniz, mutlubebe.com hesabınıza yüklenecektir. İnternet sitemiz üzerinden “Kapıda Nakit Ödeme” yöntemini kullanarak gerçekleştirdiğiniz alışverişleriniz için iade talebinde bulunduğunuzda; iade işlemi, Mutlubebe yetkilisinin, iade talebinizin şartlara uygunluğunu tespit etmesinin ardından aşağıdaki yöntemlerden birisiyle yapılabilir;

• “Kapıda Nakit Ödeme” iadeleri için, bize bildireceğiniz hesap numarasına kapıda ödeme hizmet bedeli masrafı kesilerek para iadesi.

• mutlubebe.com üyeliği hesabınıza, ürün bedelinde Puan kredi yüklemesi.

Mağazalarımızdan yaptığınız alışverişleriniz için;

• Kredi kartı ödeme belgesi (kart slipi) ve satış belgesinin (bilgi fişi, faturası) aslı.

• Şirket adına düzenlenen faturalarda, iade faturası.

• Hediye olarak alınmış ürünler için iade işlemi yapılamamaktadır, yalnızca değişim talepleri kabul edilebilmektedir. (Değişim koşulları hakkında ayrıntılı bilgi almak için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.)

Mutlu Puan’la yaptığınız alışverişler için iade talebinde bulunmanız durumunda, iade işleminin tamamlanmasının ardından, alışverişte kullanılan puanların tamamı, mutlubebe.com üyeliğindeki cep telefonu numarasına puan olarak geri yüklenecektir. Hesabınıza geri yüklenen Mutlu Puanların son geçerlilik tarihi, alişveriş yapılmadan önce, ilgili kredinizle ilgili belirlenmiş son geçerlilik tarihiyle aynı olur. Son geçerlilik tarihi sona eren puanlarla yapılmış olan alışverişlerde iade işlemi yapılamamaktadır. Mutlu Puan’la yapılan alışverişlerde nakit iadesi yapılmamaktadır. 

Not: Hijyen kuralları gereği tekrar satışı mümkün olmayan, hijyenik ürünler, göğüs pompası, ateş ölçer, iç çamaşırı, hijyenik ped, tıraş bıçakları, kişisel bakım ürünleri, gıda ürünleri, bebek bezi, ıslak mendil, alıştırma külodu, tuvalet adaptörü, kozmetik ürünler, temizlik ürünleri ve benzeri ürünlerde, ürünlerin kusurlu olması dışındaki hiçbir koşulda iade işlemi yapılamamaktadır.

Ürünümü iade ederken kargo ücreti ödeyecek miyim?

• İade işlemlerinde anlaşmalı kargo firmamız MNG kargo ile yaptığınızda "kargo ücreti" ödemezsiniz. Bu doğrultuda, e-posta adresinize gönderilecek olan, "kargo gönderi kodu"nu kullanarak anlaşmalı olduğumuz MNG Kargo ile geri gönderebilirsiniz.

*Diğer kargo firmaları ile gönderilen iadeler Mutlu Bebe tarafından teslim alınmadan geri gönderilecektir.

Satın alınan ürünün iade süresi ne kadardır?

Mağazalarımızdan veya internet sitemizden alınmış ve kullanılmamış ürünler için iade süresi 14 gündür. Kullanım hatası bulunan ürünler, teşhir ürünleri ve/veya defolu olarak satışı yapılan ürünler için iade işlemi yapılamamaktadır.

İade kapsamı dışında tutulan ürünler nelerdir?

Kullanılmış, paketi hasar görmüş, aksesuarlarının biri veya birkaçı kaybolmuş ürünler ve deneme amacıyla ambalajından çıkarılmış olduğu hâlde paketi veya ürünün kendisi hasar görmüş alışverişler iade kapsamı dışındadır. Bu bağlayıcı koşul altında; hijyen kuralları gereği tekrar satışı mümkün olmayan, hijyenik ürünler, göğüs pompası, ateş ölçer, iç çamaşırı, hijyenik ped, tıraş bıçakları, kişisel bakım ürünleri, gıda ürünleri, bebek bezi, ıslak mendil, alıştırma külodu, tuvalet adaptörü, kozmetik ürünler, temizlik ürünleri ve benzeri ürünlerde, ürünlerin kusurlu olması dışındaki hiçbir koşulda iade işlemi yapılamamaktadır.

İade edilen ürünün geri ödemesi ne zaman yapılır?

İade etmek istediğiniz ürünlerin depomuza ulaşması ve uzman ekibimiz tarafından, iade şartlarına uygunluğunun kontrol edilmesinin ardından iade ve geri ödeme işlemleri başlayacaktır. Ürün bedellerinin hesabınıza geri ödenmesi işlemi 3 ile 5 iş günü içinde tamamlanacaktır. Kredi kartı işlemlerinde para iadesi ilgili banka süreçlerine göre 3-15 gün arasında yapılmaktadır.

Tutar iadem neden taksit taksit yapılıyor?

Taksitli olarak satın alınan ürün ve ürünlere ait bedelin geri ödemesi işleminde, banka tarafından taksitle geri ödeme işlemi uygulanmaktadır.

Garanti kapsamında bulunan bir ürünün arızalanması durumunda nasıl bir yol izlemeliyim?

Garanti kapsamında olan satın aldığınız ürünün herhangi bir nedenle arızalanması ve teknik desteğe ihtiyaç duyulması durumlarında, ürünün faturasıyla birlikte size verilen garanti belgesi (garanti belgesi olmayan ürünlerde bize danışarak servisini öğrenebilirsiniz) üzerinde bulunan, ürünün teknik servise ulaşarak servis sürecini başlatabilirsiniz. Ayrıca mağazamıza da teksnik servis talep ettiğiniz ürününüzü teslim edebilirsiniz. Ürününüz, üretici/ithalatçı firmaya iletilecek ve tamir - tadilat süreçleri tarafımızca yürütülecektir. Teknik servise yolladığınız ürünler için geçerli iade ve değişim koşulları, 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'da yer alan hükümlere göre düzenlenmektedir. Üç defa aynı problemden ötürü tamir - tadilat işlemi gören ürünler, değişim ve iade kapsamında değerlendirilecektir.

Siparişimi İptal Edebilir Miyim?

Siparişiniz kargo işlemindeyken iptali yapılamamaktadır. Oluşturulan siparişleriniz için ürünleri kargodan teslim almayarak iade edebilirsiniz. Özel durumlar için 0212 631 4460 numaralı telefondan bizlere her zaman ulaşabilirsiniz.

 • 100 TL ÜZERİ
  ÜCRETSİZ KARGO
 • %100 GÜVENLİ
  ÖDEME SİSTEMİ
 • KREDİ KARTINA
  9 TAKSİT İMKANI
 • TELEFONLA SİPARİŞ
  0212 631 44 60
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR